Makedonyada Üniversite Eğitimi - Kabul Şartları


Makedonyada Üniversite Eğitimi - Kabul Şartları

Makedonya'da üniversite eğitimi görmek için SADECE LİSE DİPLOMANIZ yeterlidir. Türkiye'de üniversite yerleştirme sınavlarına veya başka her hangi bir sınava girmenize GEREK YOKTUR.
 
Makedonya'da üniversite eğitimine başlayabilmeniz için eğitim göreceğiniz yabancı dil seviyenizi kanıtlamanız, eğer İngilizceniz veya Makedoncanız gereken düzeyde değil ise Makedonya'daki üniversitelerin Hazırlık sınıflarına kayıt yaptırmış olmanız yeterlidir. Zaten POSEIDON danışmanınız sizin bu kayıt işlemlerinizi gerçekleştirecek, vize sonucunuzu takip ederek Makedonyadaki eğitiminize başlamanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla Makedonyada üniversite eğitimi görmek için HER HANGİ BİR ŞART BULUNMAMAKTADIR.
 
Makedonya'da ön lisans eğitiminizi lisans (4 yıllık üniversite) eğitimine tamamlamak için de her hangi bir şart yoktur. Sadece Türkiye'deki ön lisans not dökümünüz (transkript) ve varsa ön lisans diplomanız yeterlidir.
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim öğrencilerin gerekli evrakları bizlere ulaştığı andan itibaren, Makedonya'da bulunan Akademik Yerleştirme çözüm ortaklarımız ile birlikte öğrencilerimizin geçmiş akademik başarıları ve gelecek hedefleri doğrultusunda hangi üniversitelerin öğrenci için uygun olduğunu belirler ve kayıt işlemlerini takip etmeye başlar. Başvurudan itibaren vizeye ve Makedonya'daki eğitiminiz tamamlanana kadar Poseidon danışmanları tarafından 7/24 bilgilendirilmeye ve destek görmeye devam edersiniz. 
 
 yurtdışı eğitim, yurtdışında üniversite, yurtdışı üniversite eğitimi, polonyada eğitim, polonyada üniversite, polonyadaki üniversiteler, yurtdışı eğitim, yurtdışında üniversite, yurtdışı üniversite eğitimi, yurtdışı eğitim, yurtdışı üniversite eğitimi, makedonyada eğitim, makedonyada üniversite, makedon üniversiteleri, Makedonyada Türkçe eğitim, sınavsız yurtdışı, makedonyada İngilizce tıp, yurtdışı lisans tamamlama, makedonya üniversite eğitimi, YÖK denklik, kabul şartları, YÖK denklik, kabul şartları, makedonyada üniversite, makedonya egitim, makedonya universite egitimi, makedonyada eğitim, yurtdisi makedonya, makedon Üniversiteleri, YÖK Denkliği, makedonyada egitim, makedonya universiteleri